Dřevěné terasy

V posledních letech se popularita dřevěných exteriérových materiálů zvýšila, jelikož nároční majitelé domů začali upřednostňovat přírodní materiály ve svých zahradách a okolí domů.

 

Nejvíce preferované jsou výrobky označené symbolem I-Deck, což je značka nejexkluzivnějšího podlahového obkladu z tvrdého exotického dřeva pro venkovní použití od společnosti DLH Nordisk. Protože trávíme mnoho času tříděním a výběrem té nejvyšší kvality už od samého začátku po pokácení dřeviny, můžeme garantovat, že každý kus pochází z toho nejlepšího řeziva Bangkirai. Jsme natolik přesvědčeni o dodávané kvalitě produktu, že každý kus obkladu označujeme značkou „I“. Značka „I“ se rovná kvalita.

 

 

Exotická dřevina Bangkirai, ze kterého se venkovní terasové desky vyrábějí, pochází z Indonésie, Malajsie nebo Filipín. Patří mezi těžké dřeviny. Vyskytuje se ve žlutohnědé barvě nebo hnědé s červený odstínem a pod vlivem povětrnostních podmínek se barva prohlubuje do mahagonového až tmavohnědého odstínu. Bez impregnace dřevo získá patinu a stříbrně-šedou barvu.

 

Bangkirai

Botanický název: Shorea Laevis
Původ: Jihovýchodní Asie
Objemová hmotnost: při vlhkosti 12% cca 950 - 1100 kg / m3
Trvanlivostní třída: 1-2
Pevnost v tlaku: 70 N/mm2
Pevnost v ohybu: 124 N/mm2
Pružnost: 22,500 N/mm2

 

 

Bangkirai je náhražkou teakového dřeva z hlediska jeho odolnosti proti biologickému stárnutí, má podobnou odolnost proti hnilobě a parazitové infekci. Je velmi tvrdé a těžké, což způsobuje, že dokonale snáší působení slunce, sněhu i deště.

Má velmi dobré mechanické parametry, vysokou pevnost v oděru a rázu, a výjimečně vysokou odolnost proti biologickému stárnutí aniž by se zhoršily jeho mechanické vlastnosti.

 


Přirozenou charakteristikou dřeviny je přítomnost malých otvůrků po hmyzu, který přebýval ve stromě v době jeho růstu. Tyto otvůrky však nemají vliv na vlastnosti dřeva. Čerstvě instalované desky se mohou odstínově jemně odlišovat, tyto rozdíly se však působením povětrnostních vlivů, deště a slunce, vyrovnají. Terasové, fasádové a bazénové desky ze dřeva Bangkirai I-Deck jsou nenahraditelné všude tam, kde jsou ve vnějším prostředí požadovány velmi tvrdé, pevné materiály odolné proti povětrnostním podmínkám. Jejich přirozený vzhled, mahagonová struktura a exotický charakter vytvářejí v okolí slunečné, unikátní klima. Terasy a chodníky provedené ze dřeva Bangkirai jsou nezbytnou součástí každé upravené zahrady.

Výrobky I-Deck jsou pouze na objednávku i v dalších atraktivních druzích dřeva, jako jsou teak, iroko, ipe, badi, tatajuba či massaranduba. Tyto dřeviny patří do první třídy tvrdosti dřeva. Jsou prestižním materiálem pro projektanty a zhotovitele.